چاپ روز

مجتمع تخصصی چاپ
×

معرفی بزرگترین انتشارات جهان

07 خرداد 99
1726 0
معرفی بزرگترین انتشارات جهان

انتشارات پیرسون


انتشارات پیرسون بزرگترین شرکت رسانه های گروهی بریتانیایی و چندملیتی در سطح دنیا به شمار می رود که در زمینه  نشر روزنامه، مجله و کتاب، همچنین مدیریت بر مدارس و آموزش و پروش فعالیت می کند. نشر کتاب در سال 2012، در سه بخش کسب و کار این شرکت یعنی مدرسه پیرسون، تحصیلات تکمیلی پیرسون و بخش تخصصی انتشارات آن بالغ بر 9 میلیارد دلار سود به همراه داشت.
شرکت پیرسون در سال 1844 توسط ساموئل پیرسون تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 50 کشور در سراسر جهان از خدمات آموزشی آن بهره می برند. شرکت پیرسون مالک 47 درصد از گروه پنگوئن، 100 درصد از مجله فایننشال تایمز، 50 درصد از بی اسکای بی و 50درصد از گروه اکونومیست به حساب می آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر لندن قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس لندن معامله می شود.
پیرسون در 23 ژوییه 2015 اعلام کرد به توافق رسیده است که فایننشال تایمز را به گروه رسانه ژاپنی نیکی به مبلغ 844 میلیون پوند یا 1.32 میلیارد دلار بفروشد. در ماه اوت 2015، پیرسون 50 درصد سهام اکونومیست را به مبلغ 469 میلیون پوند فروخت. 50 درصد باقیمانده گروه اکونومیست متعلق به شرودرز، کدبریز و روتس چایلدز است.
در تاریخ پنج نوامبر 2015، پیرسون اعلام کرد بازنویسی مجدد، از جمله ایجاد لوگوی جدید با تمرکز صددرصد بر آموزش صورت می گیرد. در سوم ژوییه 2017، شرکت تکنولوژی آموزشی هندی به نام بایجو، آموزش آنلاین تیوترویستا و اجیورایت پیرسون را به دست آورد. در 11 جولای 2017، پیرسون موافقت کرد با فروش 22 درصد سهام در تجارت برتلزمن، سهام آن را در پنگوئن رندوم هاوس به 25 درصد کاهش دهد.

ورود به سامانه محاسبه ی قیمت و چاپ آنلاین کتاب

 
رمان های برتر دنیا در لیست کتاب های انتشارات پیرسون می درخشند. این انتشارات در پی بازسازی آموزش جهانی و در حال حاضر، هدف آن ایجاد راهبرد تحقیق جهانی است. این نشر، بر آن دسته موضوعاتی متمرکز خواهدشد که پیرسون را به عنوان رهبر فکری در جنبه های اصلی آموزش و یادگیری در سطح جهان نشان خواهدداد. به همین منظور، هدفش ایجاد گفت و گو در زمینه آموزش و پروش خواهدبود. صندوق آموزش مقرون به صرفه پیرسون در جولای 2012 پایه گذاری شده و به دنبال سرمایه گذاری در مدارس انتفاعی و خدمات آموزشی به نفع دانش آموزان نیازمند در سراسر دنیا است.

آموزش های خصوصی کم هزینه، عنصری مهم و مکمل در آموزش و پروش کشورهای در حال توسعه است و این نشر به دنبال ضمانتی مبنی بر دسترسی همه کودکان به آموزش با کیفیت بالا است. با اجرای تلاش های صورت گرفته، پیرسون توانسته است در مسیر ایجاد نگرشی پویا و صرفه جویانه با هدف نوآوری آموزشی در قرن 21 پیشتاز باشد.
 


 
پنگوئن رندوم هاوس


رندوم هاوس یکی از بزرگترین گروه های انتشاراتی جهان است که در سال 1927 توسط بنت کرف و دونالد کلاپفر تاسیس شد. بنت و دونالد بعد از خرید کتابخانه مدرن نیویورک، رندوم هاوس را تاسیس و هدف از آن را انتشار کتاب هایی به صورت تصادفی در کنار کار کتابخانه عنوان کردند. در سال 1934 اولین مجوز چاپ رمان «اولیس» جیمز جویس برای این نشر صادر شد. درواقع رمان اولیس، منجر به راه اندازی رندوم هاوس شد. رندوم هاوس در طول دو دهه بعد تبدیل به ناشری توانمند شد.
در سال 1936 شرکت، اسمیت وهاس را جذب کرد- رابرت هاس تا زمان بازنشستگی و فروش سهام خود به بنت و دونالد در سال 1956، سومین شریک به حساب می آمد- که نویسندگانی از جمله فاکنر، ایسکا دینسن، آندره مالرو، رابرت گر یوز و ژان د. برونوف را با خود همراه  کردند.
رندوم هاوس همچنین سردبیران افسانه ای هری مول، رابرت لینسکات و ساکس کامینز را استخدام نمود، همچنین به دنبال آن ها نویسندگانی مانند سینکلر لوییس و رابرت پین وارن به صحنه آمدند و در سال 1998، رندوم هاوس به زودی به نشری جهانی مبدل شد.
در سال 2008، رندوم هاوس برای سازماندهی مجدد همراه با تغییرات گسترده در بخش مدیران و کارکنان اعلام آمادگی کرد و سه بخش راه اندازی شد: گروه انتشاراتی رندوم هاوس، نوف دابل دی و کرون. رندوم هاوس از سال 1974، توزیع کننده نشر شامبلا بوده است که هم اکنون انتشار کتاب های رزولی، نشنال جئوگرافیک، مطبوعات استرفورس و ویزارد آو د کوست و بسیاری از مشهورترین مطبوعات دنیا را به عهده دارد.
این انتشارات از سال 2013 به پنگوئن رندوم هاوس مبدل شد که به طور مشترک به رسانه آلمانی برتلزمن و شرکت آموزشی و انتشار جهانی پیرسون پی. ال. اس تعلق دارد. در اکتبر 2012، برتلزمن با همکاری شرکت رندوم هاوس و گروه پنگوئن، وارد مذاکره با رقیبش پیرسون شد.
این ادغام در تاریخ یکم ژوییه 2013 تکمیل شد و شرکت جدید، پنگوئن رندوم هاوس نام گرفت. در زمان خرید، شرکت های ترکیبی، 25 درصد از تجارت کتاب را با بیش از 10000 کارمند و 250 اثر چاپ مستقل و با درآمد سالانه حدود 3.9  میلیارد دلار کنترل کردند.
پنگوئن رندوم هاوس درآمدی بالغ بر 2.66 میلیارد ییورو یعنی 16.4 درصد از مجموع 16.36 میلیارد یوروی برتلزمن در درآمد شرکت ها را از آن خود کرد.  54.3 درصد از درآمد انتشارات پنگئون رندوم هاوس در ایالات متحده، 9.8 درصد در آلمان، 21.1 درصد در سایر کشورهای اروپایی، 0.4 درصد در فرانسه و 15.3 درصد در سایر کشورها است. مجموع فروش به علت ادغام با پنگوئن و به دست آوردن سهام باقیمانده، 23.9 درصد بالاتر از درآمد قبلی بود: درآمد سال گذشته بالغ بر 2.14 میلیارد یورو تخمین زده شد و در مقایسه با رکورد 2012، این اتفاق نشان دهنده موفقیتی بی نظیر بود.
 


 


انتشارات تامسون رویترز


 تامسون رویترز، شرکت چند ملیتی رسانه های گروهی که در سال 2010 از سوی اینتربرند، به عنوان باارزش ترین برند در کانادا شناخته شد، در سال 2008 در پی خریداری شرکت بریتانیایی رویترز گروپ توسط تامسون کورپوریشن راه اندازی شد و در حال حاضر وودبریج کمپانی که متعلق به خانواده تامسون است، با در اختیار داشتن 53 درصد از سهام تامسون رویترز، مالک اصلی آن به شمار می آید.
ریشه های تاسیس تامسون کورپوریشن به سال 1934 باز می گردد، که هربرت تامسون اقدام به راه اندازی روزنامه تیمینز دیلی پرس در انتاریو، کانادا کرد. رویترز گروپ نیز در سال 1851 توسط پل جولیوس رویترز در لندن تاسیس شد.

معرفی بزرگترین انتشارات جهان


دفتر مرکزی شرکت تامسون رویترز در منهتن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بازار بورس تورنتو معامله می شود. شمار کارکنان این شرکت به بیش از 60 هزار نفر می رسد که در دفاتر تامسون رویترز در 100 کشور جهان فعالیت می کنند. این شرکت توسط روی تامسون در سال 1934 در انتاریو به عنوان ناشری از تیمینزدیلی پرس تاسیس شد.
در سال 1953 تامسون روزنامه ای اسکاتلندی را به دست آورد و سال بعد به اسکاتلند نقل مکان کرد. سرانجام موقعیت رسانه ای خود را در اسکاتلند در سال 1957 تثبیت کرد و به انگلیس رفت. در سال 1971 زمانی که در یک کنسرسیوم برای بهره برداری از ذخایر در دریای شمال شرکت کرده بود، به اکتشاف نفت و گاز نائل شد.

در سال 1989، روزنامه تامسون با شرکت تامسون ادغام شد و در 1996 شرکت تامسون به طور موثر دو برابر اندازه آن و به سودآوری در آینده با خرید انتشارات غرب دست یافت. در سال 2012 توماس رویترز، زویا لیمیتد، سرویسی تجاری به منظور ارائه اطلاعات کسب و کار و ابزارهای منحصر به فرد برای متخصصان مالی در خاورمیانه و شمال آفریقا خریداری کرد و سالانه درآمدی بالغ بر 13.27 میلیارد دلار داشت.
او در سال 2013 بخش تحصیلات حرفه ای و حسابداری آموزش و پرورش بیسیک و کورتز و آوداس را به دست آورد و پژوهش های علمی خود را گسترش داد. تامسون رویترز در آوریل 2016، معیارهای مبادلات ارزی معامله گر وی ام رویترز را از شرکت دولتی استریت و در سال 2017 کسب و کارهای اووکس و کلارینت را از شرکت سپرده گذاری دی تی سی سی خریداری نمود و هم اکنون از بزرگترین ناشران جهان به شمار می رود.

 


انتشارات رید الزویر 


رید الزویر، انتشاراتی هلندی است که در زمینه ارائه اطلاعات علمی، پزشکی، قانونی و تجاری فعالیت می کند. بخشی از سهام این شرکت در بازار بورس یورونکست آمستردام، بازار بورس لندن و نیویورک معامله می شود. شرکت ریدالزویر در سال 1993 با اذعام شرکت الزویر، ناشر علمی هلند و شرکت رید اینترنشنال، ناشر کتب تجاری و مجلات بریتانیا تاسیس شد و یکی از انتشارات موجود در فهرست فایننشال تایمز جهانی 500 به شمار می رود. این شرکت در بیش از 180 کشور جهان فعالیت دارد و حدود 55 درصد از درآمد آن از ایالات متحده آمریکا، 25 درصد از اروپا و 20 درصد از سایر نقاط جهان است. در سال 2000، دوسوم درآمد آن حاصل از چاپ و فقط یک درصد دیجیتالی بود؛ تا سال 2016، این شماره ها جا به جا شدند. چاپ اکنون فقط 13 درصد از درآمد گروه ریدالزویر را دربر می گیرد.
در سال 1880، جیکوبز جورج رابرز، انتشارات الزویر را به منظور نشر آثار ادبی کلاسیک و دایره المعارف وینکلرپرنس راه اندازی کرد. رابرز این شرکت را پس از خانواده الزویر، ویرجینای قدیمی هلند نام نهاد که در سال 1587، آثار اراسموس را منتشر کردند. پس از جنگ، موفق به راه اندازی مجله هفتگی الزویر شد که بسیار سودآور بود و به سرعت گسترش یافت. شرکت پست الکترونیک الزویر پرس در سال 1951 در هوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا آغاز به کار کرد و در سال 1962،  دفاتر چاپ و نشر در لندن و نیویورک افتتاح شد. این شرکت سپس در ژوئن 1997 تجارت رون شیلتون، نشر کسب و کار ایالات متحده را به مبلغ 447 میلیون دلار خریداری نمود.
از سال 2011 تا 2014 میانگین ارزش سالیانه اوراق بهادار آن حدود 300 میلیون دلار بوده است. انتشارات رید الزویر برای بهبود نتایج علمی سرمایه گذاران نیز کسب و کار فنی و پزشکی، اطلاعات و ابزار بسیار فراهم می کند. درآمد سالیانه این نشر را تا 31 دسامبر 2016 بالغ بر 2.3 میلیارد پوند تخمین می زنند. این شرکت در سال 2016، الزویر ویکلی را در هلند فروخت، قراردادی برجسته با موسسات تحقیقاتی انگلستان امضا کرد و دسترسی دانشگاهیان به تحقیقات منتشر شده در سطح جهان را با هزینه های پایین تر امکان پذیر ساخت.
رید الزویر در ژوئن 2017، راول لو، شرکتی قانونی در سانفرانسیسکو را به دست آورد و مجله نیوساینتیست را فروخت. از پایگاه های مهم اطلاعاتی این انتشارات می توان به سانیس دایرکت، پایگاه آنلاین تحقیقات اولیه اشاره کرد که حاوی 13 میلیون سند است، همچنین سکوپوس، پایگاه اطلاعات کتابشناختی که شامل خلاصه ها و نقل قول ها برای مقالات و مجلات علمی و بیش از 50 میلیون آیتم در بیش از 20 هزار عنوان از 5000 ناشر در سراسر جهان را شامل می شود.

 


 
انتشارات ولترز کلوور


ولترز کلوور، شرکت چاپ و انتشارات هلندی و خدمات اطلاع رسانی جهانی، ارائه دهنده محصولات تخصصی در حوزه های بهداشتی، مالیاتی، حسابداری، شرکت ها، خدمات مالی، سازمان های قانونی و نظارتی است. نشر ولترز کلوور در سال 2011 درآمدی معادل 3.4 میلیارد یورو داشته که این رقم در سال 2016 به 4.3 میلیارد یورو رسیده است. تعداد کارکنان این شرکت، اکنون بیش از 19000 نفر در سراسر جهان است.
ولترز کلوور در سراسر اروپا، آمریکای شمالی، آسیا، اقیانوسیه و آمریکای لاتین فعالیت می کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر آلفن آن درین هلند قرار دارد. سهام شرکت ولترز کلوور در بازار بورس یورونکست آمستردام ذکر شده است و نانسی مک کینزتری سمت مدیرعاملی این شرکت هلندی را به عهده دارد.

در سال 1836 ژان برند ولترز انتشارات اسکولبوک را در هلند تاسیس کرد و در سال 1858، نشر نووردوف در کنار این انتشارات راه اندازی شد. سپس دو چاپخانه به هم پیوستند و در سال 1972 ولترز نووردوف با اتحادیه اطلاعات و ارتباطات ادغام شد. سپس نام خود را در سال 1983 به ولترز سامسون تغیبر داد. الزویر، بزرگترین انتشارات هلند در سال 1987 اعلام کرد، قصد دارد سهام کلوور را خریداری کند. کلوور با ولترز سامسون ادغام شد و پیشنهاد خرید الزویر را نپذیرفت. این ادغام منجر به تاسیس ولترز کلوور، دومین نشر بزرگ پس از ریدالزویر در هلند شد. پس از ادغام،3 ولترز کلوور در سال 1989 با خرید انتشارات ایپسوا، کیزر، تکنی پابلیکیشن و تله کنسول گسترش یافت. در پایان سال، ولترز کلوور حضور خود را به اسپانیا، غرب آلمان و فرانسه گسترش داد و در سال 1989، 44 درصد از درآمد شرکت از بازارهای خارجی به دست می آمد.
 

این شرکت در بیش از 150 کشور جهان فعالیت می کند. تقریبا 77 درصد از درآمد شرکت در سال 2013 از طریق اینترنت، نرم افزار و خدمات به دست می آمد. ولترز کلوور در آگوست 2014 با خدمات مالی برودریج به مشارکت پرداخت و در ماه سپتامبر، راه اندازی شرکت آپتودیت در آمریکای لاتین تحقق یافت. سپس مشارکت خود را با سرویس درآمد داخلی ایالات متحده گسترش داد. در سال 2016، ولترز کلوور بیش از 60 درصد درآمد خود و سود آن را در آمریکای شمالی سرمایه گذاری نمود.
در سال 2017 درآمد انتشارات ولترز کلوور به 2.174 میلیون یورو افزایش یافت. خالص خرید و فروش در سال 2016 و نیمه اول سال 2017، دو درصد افزودن بر درآمد بود و پس انداز سهامش بعد از اخذ مجوز، به میزان 100 میلیون دلار افزایش یافت. ولترز کلوور اکنون به عنوان کیکی از بزرگترین شرکت های چاپ و نشر در سراسر جهان به شمار می آید.

نظر دهید...