چاپ روز

مجتمع تخصصی چاپ
×

بروشور چیست؟ ویژگی های یک بروشور خوب

31 اردیبهشت 99
924 0
بروشور چیست؟ویژگی های یک بروشور خوب

بروشور چیست؟

در اماکن مختلف مثل نمایشگاه ها، فروشگاه ها و … بروشور های متفاوتی را مشاهده کرده اید. اما تا چه اندازه می دانید معنی بروشور چیست . بسیاری از طراحان و افرادی که در زمینه های مختلف شغلی و تبلیغاتی فعالیت دارند به درستی با مفهوم بروشور چیست و ویژگی های بروشور خوب کدام است ، آشنایی دارند. در این مقاله قصد داریم به زبانی ساده در مورد ” بروشور چیست ” و ” ویژگی های یک بروشور خوب ” با شما سخن بگوییم.

 

بروشور

امروزه اغلب شرکتهای بزرگ و کوچک و به طورکلی تمام صاحبان کسب و کار برای برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان خود و افزایش مشتری از راهکارها و ابزار تبلیغاتی مختلفی استفاده میکنند. یکی از ابزارهای تأثیرگذار و معتبر، در عرصه تبلیغات، برای جلب و ارتباط مؤثر با مشتری، بروشور است.

بروشور معمولا به منظور اطلاع رسانی در زمینه های مختلف توریستی، تبلیغ محصولات، توصیه های بهداشتی و… به کار میرود. یا اینکه برای معرفی کالا یا خدمات شرکتی مورد استفاده قرار می گیرد، حتی درهمایش ها و سمینارهای علمی نیز از بروشور استفاده میشود. از این رو ممکن است آنرا با نامهای دفترک یا کالانما نیز شنیده باشید. پس می توان گفت بروشور کتابچه ای چند صفحه ای است که به منظور ارائه اطلاعات یا تشویق افراد برای خرید محصول یا خدمات یک شرکت طراحی می شود. در واقع از آن به عنوان ابزاری ملموس و معتبر برای تبلیغات یاد می شود.

با توجه به تمامی مطالبی که گفته شد یادآور می شویم که در بروشور، بیشتر، هدف فروش است.

بروشور چیست؟ ویژگی های یک بروشور خوب

 

ویژگی های بروشور خوب :

بروشور می تواند ۴هدف اصلی را دنبال کند:

1. اطلاعات : معمولاً بروشور را برای دادن اطلاعات موضوعی درباره شرکت، به مشتریان به کار می برند. این اطلاعات ممکن است در مورد محصولات و یا خدماتی است که آن شرکت در اختیار مشتریان قرار می دهد.

2. تبلیغات : یک بروشور ابزار تبلیغاتی قدرتمندی برای شرکت محسوب می شود. به گونه ای که اجازه می دهد تبلیغات در مورد یک یا چند محصول یا خدمت صورت گیرد.

3. شناسایی: بروشور سبب آشنایی خودکار مشتریان با شرکت، محصولات و خدمات شما می شود. همچنین در افزایش شأن و اعتبار کسب و کار شما نقش به سزایی دارد.

4. آموزش: بروشور می تواند در زمینه موضوعات مختلف، روش استفاده، بهره برداری و کاربرد صحیح یک کالا یا موضوع خاص را به مخاطب منتقل نماید.

 

مزایای یک بروشور

در واقع از مزایای یک بروشور تأثیر گذار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مطالب مفیدی را در فضای اندکی به مخاطب آموزش دهد.

• شناخت و باور خوبی نسبت به شرکت در اختیار مخاطب بگذارد و سازنده اعتبار کسب و کار شما باشد.

• موجب بهبود بازار فروش یک محصول گردد.

• مشوق مصرف کنندگان برای انجام رفتار خاصی باشد.

• قابلیت توزیع آن آسان باشد به گونه ای که در مکان های مختلف مثل نمایشگاه ها و فروشگاه ها بتوان به راحتی آن را توزیع کرد.

• در مقایسه با برخی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی، بروشور می تواند طرحی کم هزینه و سودآور باشد. ضمن اینکه شما می توانید با توجه به بودجه خود از طراحی، تولید و تیراژ مناسب تری برخوردار شوید.

نکته قابل تأمل آن است که همانطور که یک بروشور می تواند با رعایت نکات بیان شده موجب افزایش اعتبار و فروش محصول یا خدمات شرکت شما شود؛ با عدم رعایت آن می تواند به تخریب و بدنامی شرکت شما منجر شود. بنابراین باید توجه داشت یک بروشور مؤثر مجموعه ای از ویژگی های بالا را داراست. ممکن است در موارد مختلف، بسته به نوع تبلیغات و کاربری که برای بروشور درنظر گرفته شده است، اهمیت یکی از ویژگیها پررنگ تر شود؛ اما این امر نباید موجب نادیده گرفتن دیگر ویژگی ها گردد.

یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکات برای داشتن یک بروشور خوب، چاپ مناسب و باکیفیت است.

چاپ روز شما را در این امر یاری میدهد.جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نظر دهید...