چاپ روز

مجتمع تخصصی چاپ دیجیتال
×

تراکت چیست؟

06 دی 98
51 0
تراکت چیست؟

تراکت (Tract) یا فلایر (Flyer) نوعی تبلیغات کاغذی است که به‌ قصدِ توزیع گسترده چاپ و در فضاهای عمومی بین مردم پخش می‌شود.

تراکت‌ها گاهی روی در و دیوارها چسبانده می‌شوند و گاهی هم مستقیماً به درِ خانه‌های مردم پست می‌شوند.

تراکت برگه‌ ای به صورت چاپ شده و تانشده‌است که برای خبر دادن به مردم برای اتفاق افتادن یک رویداد خاص یا سمینار یا ایده‌های استارتاپی یا معرفی محصول خاص استفاده می‌شود. تراکت تبلیغاتی بیان‌کننده خبری ساده یا پیامیست که به راحتی می‌توان آن را منتقل کرد.

چاپ تراکت تبلیغاتی معمولاً بر روی کاغذی در سایز ۱۴٫۵ در ۲۱ انجام می‌شود و هزینه چاپ در این سایز بسیار پایین است. تراکت‌های تبلیغاتی سایز ثابتی ندارند و می‌توان در هر سایزی طراحی تراکت تبلیغاتی را انجام داد. معمولاً تراکت‌های تبلیغاتی یک‌رو طراحی و چاپ می‌شود ولی قابلیت این را دارد که دورو طراحی و چاپ شود.

 

تراکت شامل چه موضوعاتی میشود ؟

محتوای مناسب در تراکت باید با توجه به موضوع مورد نظر باشد تا بیننده را به خود جلب کند. و هم چنین در آن باید از تصاویر مناسب استفاده شود تا محصول هر آنچه که هست به بهترین شکل به متقاضی معرفی شود. در این حالت تراکت باید وسیله ای برای جلب نظر ها باشد  تا بتواند مخاطب را در زمینه های مورد نظر جلب کند . شما باید اطلاعات مناسب را در تراکت خود بنویسید تا محصول و کار شما را بهتر به بیننده معرفی کند. و در آخر متن و تراکت آماده شده ی خود را بخوانید و بعد برای چاپ ارسال کنید .

در واقع تراکت در انواع چاپی و اینترنتی نیز موجود است . تراکت چاپی تراکتی است که طرح رو با نرم افزار های گرافیکی تولید کرده و پس از آن به دست چاپ در تیراژ مختلف می رسانیم. و به صورت میدانی به دست جامعه آماری مد نظر می رسانیم . نوعی دیگر از تراکت وجود دارد که به صورت اینترنتی است و طرح پس از شکل گیری و پیاده سازی تمامی اصول اولیه ، به دست صاحبان کانال ها در تلگرام و اینستاگرام و در کل فضای اینترنتی پر مخاطب ، میرسد. و از آن پس این افراد طرح را برای کاربران خود به اشتراک میگذارند و بنابه درخور کاربران ، از آن طرح استقبال می شود .

نظر دهید...