چاپ روز

مجتمع تخصصی چاپ
×

چاپ پوستر چیست

13 اردیبهشت 99
1558 0
چاپ پوستر چیست؟

چاپ پوستر چیست؟


چاپ پوستر‏ وسیله‌ای برای اعلان خبر در مورد رویدادها و موضوعات مختلف است که عموما به ‏صورت عمودی طراحی شده و به نمایش در می‌آید. ابعاد طراحی پوستر باید مناسب برای مشاهده از ‏فاصله نزدیک باشد. پوسترهای قطع ‏A3‎  برای گردهمایی‌ها، همایش‌ها، اجراهای تئاتر، انواع نمایشگاه‌ها، ‏رویدادهای علمی و هنری، ارائه‌های دانشجویی و... به کار می‌رود.‏ 

مناسب‌ترین انتخاب برای چاپ پوستر قطع ‏A3‎‏ در کمترین زمان و با کیفیتی مطلوب، چاپ دیجیتال ‏است. ‏ 

چاپ پوستر یکی از مهم‌ترین عواملی است که سبب می‌شود شرکت‌ها و واحدهای تجاری ساده‌تر از همیشه به تبلیغ برند تجاری خود بپردازند. از آنجایی که معرفی اهداف تجاری شرکت یکی از پارامترهای اصلی شفاف‌سازی زمینه کاری برای مخاطبان است به همین خاطر چاپ پوستر بزرگ به رسیدن به این هدف بسیار کمک می‌کند. پوسترهای چاپ شده بسیار، به افراد جهت رساندن مفهومی که به دنبال آن هستند یاری می‌کند. چاپ پوستر سبب می‌شود راه‌های کاری جدید با معرفی برند تجاری شما پیش‌روی شما باز شود.


مواردی که برای چاپ پوستر مورد استفاده قرار می‌گیرد چیست؟
1. چاپ پوستر سبب می‌شود یک برند تجاری معرفی شود. 
2. چاپ پوستر بزرگ به جهت تبلیغات بسیار موثر است.
3. زمانی که قصد داریم یک پوشش خبری را منتقل کنیم به راحتی از پوسترهای دیواری می‌توانیم کمک بگیریم. 
4. با استفاده از چاپ پوستر بزرگ به سادگی می‌توان آثار هنری را با کمترین قیمت طرح‌شده به چاپ رساند. 

چاپ پوستر بزرگ
زمانی که قصد دارید در یک همایش یا کنفرانس پیرامون یک محصول یا کار خاصی به بحث با دیگران بنشینید با استفاده از یک پوستر بزرگ می‌توان به سادگی از طریق تصویری با افراد ارتباط برقرار کرد. یکی از رایج‌ترین راه‌هایی که این روزها به منظور بازاریابی بهتر مورد استفاده قرار گرفته است چاپ پوستر بزرگ است.
به راحتی در فضاهایی مثل نمایشگاه‌های کتاب شاهد این هستید که با چاپ پوسترهای بزرگ قسمتی از فضا را پوشش می‌دهند و به معرفی محصولات خود می‌پردازند. برای نمونه دیگر می‌توانیم به پوسترهایی که به منظور کارهای خدماتی آرایشی بهداشتی در مطب‌های پزشکان است نیز اشاره کرد. کاربردهای چاپ پوستر بزرگ معرفی نامه بسیار طولانی دارد. به راحتی در هر حیطه‌ای که مد نظر داشته باشید می توانید به چاپ پوستر بپردازید.

چاپ پوستر دیواری
فرم، رنگ و فونت از جمله مواردی است که باید در چاپ پوستر دیواری به آن توجه شود. از آنجایی که برای چاپ پوسترهای بزرگ به منظور کارهای تبلیغاتی استفاده می‌شود نیازی نیست که این سری از کارها در شکل‌های نامتعارف و بزرگ به چاپ برسد. اگر این کارها زیاد از حد شلوغ و رنگی باشد مفهوم اصلی را بیان نمی‌کند. به همین خاطر در زمان چاپ پوستر دیواری باید سعی شود از رنگ کمتر و طرح کمتر استفاده شود. این امر سبب می‌شود چاپ پوستر دیواری مفهمومی‌تر و ساده‌تر موضوع را بیان کند. وظیفه اصلی پوستر عنوان یک خبر است حال این خبر می‌تواند یک پوستر کوچک باشد یا یک بنر تبلیغاتی بزرگ بنابراین باید توجه شود مفهوم در کوتاه‌ترین زمان ممکن با استاندارد و اصول تبلیغاتی به نمایش گذاشته شود.

نظر دهید...